Pödör Zoltánnal (matematikus) egyeztetve, aki volt szíves kisegíteni a terminológiai útvesztőben, lett neve a gyereknek. Köszönöm.
"Még annyi megjegyzés a "segítsenek elhelyezni ezt a konkrét módszert az osztályozásoknak abban a tengerében, amit adatokkal csinálni lehet" mondathoz [amivel megkerestem - walden], hogy az szokták mondani az adatbányászatban, hogy minden speciális adathalmazhoz ki lehet találni olyan algoritmust, ami az adott adathalmazon jól teljesít, de máson nem. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ezt a speciális módszert konkrétan ebben a formában bárki is használta már. Bár, ahogy fentebb írtam, az alapja egyértelműen a prototípus-alapú klaszterezés és a keverék modellek." - írta PZ.
Az általam blank sheetről fejlesztett osztályozási eljárást tehát a prototípus-alapú osztályozások közé kell sorolni.
A klaszterezéseknél szokásos távolságfüggvény, ami két elem viszonyát írja le, na ez nem volt igazán, mert a variancia változását közvetlenül teszteltem. Vagy hát a varianciák alapján számolt, a mag+csoport és az új belépő tájrészlet viszonyára felírható a távolság-függvény, ha akarom.
Csak egy osztályozandó változó volt (ftk), tehát nem volt keverék modell sem (nem volt mit keverni).