Volt egy majdnem közös munkánk Illés Gáborral (végül nem lett belőle semmi), ami arról szólt, hogy egy MODIS nevű amerikai műhold infravörös sugárzást mért sokáig, és az adatai hozzáférhetők, térképre tehetők.
Az infravörös tartományban a felszín által elnyelt fény mennyiségéből lehet következtetni a fotoszintetikus aktivitásra, mert a klorofill viszonylag szűk tartományban nyel el. Jó indexek vannak kidolgozva erre.
Ha van egy ilyen görbéd egy egész évre (mondjuk adatok naponta, vagy hetente), akkor le lehet vezetni a vegetáció éves teljesítményét (azaz hogy mennyi napenergiát vett fel a vegetáció a fotoszintézisnél). Azaz erdő esetében közvetve lehet mérni az évenként változó növekedést. Nem csak egy fatermési táblás átlag van, amivel jelenleg számolunk, vagy 10 évenként megmért növedék van, hanem ennek a napi-heti-havi-éves változékonysága van. A fotoszintetikus aktivitás adatait kellene összevetni az FNM-es növedékkel, fatermési táblával stb., és kalibrálni az elnyelési indexek és a felszíni mérések (a növekmény) összefüggését.
Ez az IMAGINES projekt meg nagyon hasonló, csak egy európai műhold, aminek az adataival az OMSZ-ben elkezdtek dolgozni, és az OMSZ-es témagazda most alkalmazási területet keres az eredményeihez.